CHATA ALMA

Kapacita chaty je 50 lůžek v 8mi ložnicích a 2 podkrovích.

Pokoje jsme pojmenovali po nejvyšších vrcholcích Orlických hor. Pokojů máme osm, stejně jako je počet hlavních vrcholů. A jako jsou větší a menší kopce, tak máme větší a menší pokoje, od třílůžkových (2x), přes čtyřlůžkové (2x) až po šestilůžkové (4x) a každý je trochu jiný.

Plánek celého ubytovacího patra bude ke shlédnutí zde (.jpg 210 kB).

Pokoj Tetřevec (6 lůžek) - Orientace na západ, do údolí. Pokoj Tetřevec je 6-lůžkový se třemi dvojpatrovými postelemi. Další vybavení je jedna šatní skříň, stůl, židle, lampička, zrcadlo, police. Je pojmenován po plochém vrcholu výšky 1.043 m.n.m., který se nachází nedaleko významné Kunštátské kaple a strategického kiosku na Pěticestí.

Pokoj Vrchmezí (6 lůžek) - Orientace na západ, do údolí. Pokoj Vrchmezí je větší 6-lůžkový pokoj se třemi dvojpatrovými postelemi. Vrchmezí je nejsevernější vrchol Orlických hor, který se tyčí nad Olešnicí v O.H. a je pohodlně dosažitelný ze Šerlichu.

Pokoj Koruna (6 lůžek) - Orientace na západ, do údolí. Koruna je náš druhý největší pokoj. Je 6-lůžkový se třemi dvojpatrovými postelemi. Koruna je půvabný plochý vrchol s krásných kruhovým rozhledem a se svojí výškou 1.099 m.n.m. je druhý nejvyšší v Orlických horách. Je řídce porostlý nízkou kosodřevinou a přináší iluzi Kanadské divočiny.

Pokoj Zakletý (3 lůžka) - Orientace na sever, ke sjezdovkám. Pokoj Zakletý je 3-lůžkový a podle ohlasu hostů je to náš nejhezčí pokoj. Pokoj je vybaven jednou normální a jednou dvojpatrovou postelí a jako jediný z našich pokojů má vlastní umyvadlo. Útulnou atmosféru navozuje zkosený strop obložený světlým dřevem a výhled na sever na stejnojmenný Zakletý vrch. Naše on-line web kamera snímající panorama celého ski areálu je umístěna právě nad oknem tohoto pokoje.

Pokoj Deštná (6 lůžek) - Orientace na sever, ke sjezdovkám. Pokoj Deštná je náš největší pokoj, a proto dostal název podle nejvyššího vrcholu Orlických hor, Velké Deštné 1.115 m.n.m., vzdálené vzdušnou čarou 12 km, avšak zakryté bližším Zakletým vrchem. Pokoj Deštná je 6-lůžkový se třemi dvojpatrovými postelemi.

Pokoj Komár (4 lůžka) - Orientace na východ, k lesu. Pokoj Komár je užší 4-lůžkový pokoj se dvěma dvojpatrovými postelemi umístěnými za sebou. "Komár" je místní zkrácené označení pro Komáří vrch. Z okna našeho pokoje Komár natočeného na východ je tento vrcholek vidět vlevo jako nenápadná vyvýšenina. Je silně zalesněný a na vrcholu oplocený pro ochranu malé přírodní rezervace (rostlin nikoli komárů).

Pokoj Anenský (4 lůžka) - Orientace na východ, k lesu. Pokoj Anenský je 4-lůžkový se dvěma dvojpatrovými postelemi s totožným uspořádáním jako pokoj Komár. Anenský vrch 992 m.n.m. se tyčí směrem na východ přímo nad oknem našeho pokoje Anenský. Přímé viditelnosti brání blízký les. Na vrcholu Anenského vrchu je nová rozhledna, ze které je překrásný kruhový výhled na celé Orlické hory, Jeseníky a vnitrozemí. Dojdete k němu přímo od chaty ALMA po modré značce.

Pokoj Homole (3 lůžka) - Orientace na východ, k lesu. Pokoj Homole je náš nejmenší pokoj, je 3-lůžkový s jednou normální a jednou patrovou postelí. Homole je vrcholek s menší skálou na špičce. Nachází se mezi Tetřevcem a Velkou Deštnou a obdobně je umístěn v chatě ALMA též náš pokoj Homole.

Malé podkroví (4 lůžka) - Orientace na jih, k parkovišti.

Velké podkroví (12 lehátek) - Orientace na sever, ke sjezdovkám. Je to velmi útulný prostor oblíbený hlavně dětmi a teenagery. Kapacita je 10-12 lehátek (povlečených matrací) na zemi.

 

Upozorňujeme hosty, že celá chata je nekuřácká. Kouření není dovoleno ani v klubovně resp. baru ani v lyžárně. V prostorách celého prvního patra a podkroví je dále přísný zákaz manipulace s otevřeným ohněm (svíčky, arolampy, zapalovače, apod.).

Ubytování se psy a jinými domácími mazlíčky výslovně nezakazujeme, ale apelujeme na páníčky, aby sami zvážili vhodnost. Očekáváme, že po svých mazlíčcích důkladně uklidí a ochrání vybavení chaty.

Ubytování se řídí ubytovacím řádem, který časem naleznete zde (.pdf 200 kB)

Provozovatel a vlastník

Chata ALMA s.r.o.

Říčky v Orlických horách 103
okres Rychnov nad Kněžnou
PSČ 517 61

Jednatel a majitel: Ing. Roman Poslušný, MBA

IČ: 25924010 DIČ: CZ25924010

Zapsáno u OR v Hradci Králové, oddíl C, vložka 14857 výpis z OR